Yetişkin Terapisi

Yetişkin terapisi hizmeti alabileceğiniz gelişmiş bir şehir olması ile bilinir. Uzman psikolog ve terapistlerin desteği ile bir yetişkin olarak destek almak yaşam standartlarınızı iyileştireceği gibi daha sağlıklı yaşama kapı aralar.

Sağlıklı bir yaşam hemen herkes için beden sağlığı olarak kabul edilir. Ancak yaşam boyunca karşı karşıya kalınan duygusal sorunlar sağlığınızı kötü etkilediği gibi konforsuz bir yaşama neden olur. İkili ilişkileri derinden sarsan, aile içinde huzursuzluğa neden olan ve umutsuzluğa kapı aralayan duygusal sorunların psikolog eşliğinde ortadan kaldırılması şarttır.

Bireysel olarak insana insan gibi yaşamanın kapılarını aralayan Kayseri yetişkin terapisi toplumsal olarak da suç oranının azalmasına ve birbirine saygılı bir kitlenin oluşmasına katkı yapar. Adeta mutluluğun sırrı olarak ifade edilebilecek olan terapilerden faydalanmak için psikoloğa başvurmak yeterlidir!

Yetişkin Terapisi Nedir?

Yetişkin terapisi ile manevi açıdan rahatlamak ve daha sağlıklı yaşamak muhtemeldir. Ancak toplumsal ön yargılar psikoloğa gitmeyi dahi utanılacak bir duruma dönüştürmüştür. Halbuki Kayseri yetişkin terapisi insanların yaşadıkları duygusal çıkmazları bir uzman desteği ile ortadan kaldırmaları anlamına gelir.

Evliliğinde mutsuz olanlar, iş arkadaşları ile sürekli sorun yaşayanlar veya aile içerisinde güçlü ilişki kuramayanlar için yetişkin terapisi şarttır. Terapi kapsamında ruhsal olarak gerilimlerden uzak kalmanız sağlanırken farkındalık seviyesinde de ciddi bir iyileşme görülür.

Seanslar şeklinde gerçekleştirilen terapilerin temelinde karşılıklı konuşma ve sorunların ortadan kaldırılmasına emin hazırlama vardır. Uzman psikologlar telkinlerde bulup çözüm üretmek yerine bireyin kendi kendine doğru kararlar vermesini sağlar. Terapi sonunda sadece ruhsal değil fiziksel olarak da kendini iyi hisseden bireylerin terapiye daha da inandığı gözlemlenmiştir.

Yetişkin Terapisi Süreci

Psikolog eşliğinde gerçekleştirilen terapilerin bireyin kendinden kaynaklanan problemleri fark etmesi vardır. Bu nedenle terapi boyunca bireyin kendini iyi hissetmesi ama bunu yaparken de mutlaka soruna yönelik çözümler geliştirmesi hedeflenir. Sorunun kabullenilmesi olarak da ifade edilebilecek olan süreç boyunca uzman psikolog suçlamaktan ziyade bireyin bir şeyleri fark etmesini sağlar. Burada Kayseri yetişkin terapisi hizmetini sunan psikoloğun profesyonelliği oldukça değerlidir.

Yetişkin terapileri 1 seansta sonuçlanabileceği gibi birden fazla seansta da gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle ilk görüşme öncesinde kaç seans gerçekleşeceğine karar vermek oldukça güçtür. Aceleci davranmadan uzman psikolog öncülüğünde sürecin dikkate alınması ciddi manada önemlidir. Aksi takdirde yetişkin terapisinin başarısı sekteye uğrayabilir.

Yetişkin Terapisi Kimler İçin Uygundur?

Yetişkin terapisi hizmetlerinden faydalanmak isteyenler için dikkate alınması gereken en önemli konu bu terapiye kimlerin katılabileceğidir. Uzman bir psikolog ile görüşerek destek alabileceğiniz bu konunun aslında net bir cevabı yoktur. Kendini kötü hisseden ve duygusal olarak bir uzman desteğine ihtiyaç duyan herkesin yetişkin terapisi alabileceği ifade edilebilir.

Kayseri ve İstanbul Ataşehir’de yaşayan biri olarak en profesyonel çözümlere başvurmak ve duygusal sorunlarınızı çözmek için terapist araştırmanıza gerek yok! Alanında uzman psikoloğunuz ile kısa sürede yaşamınızı olumlu yönde değiştirecek çözümlerle Kayseri yetişkin terapisi hizmetine başvurabilirsiniz.

“Vücutta hiçbir zaman kanamayan herhangi bir şeyden daha derin ve daha incitici yaralar var.”
Laurell K. Hamilton

Comments

 • ÇİĞDEM SOYLU
  Posted 25 Nisan 2022 22:01 0Beğeni

  Çok dogru bazen şiddet hayatımızda dayanıklılık yapıo belkıde bnm rahatsızlık bu dusuncede ınsanın en cok can dedıgı deger verdıgı kısılerden duydugu sözler yıkıyor

Yorum ekle


  Whatsapp
  1
  Yardımcı olmamızı istermisiniz?
  Psikolog Berat HAZAR
  Merhaba,
  Size nasıl yardım edebilirim?