TMS Tedavisi

TMS Tedavisi için Kayseri ve İstanbul Ataşehirden ulaşmaktayım ve bu konuda size bilgiler vermek istiyorum. TMS tedavisi ya da bilinen diğer adı ile Transkraniyal Manyetik Stimülasyon, depresif belirtileri bulunan bireylerin başvurması gereken hizmetlerin başındadır. Tedavinin temelinde beyinde bulunan sinir hücrelerinin uyarılması bulunurken manyetik alanların kullanılması ile noninzaviv bir uygulama gerçekleştirilir. Depresyon ile başa çıkmak zorunda olan kimseler için son çare tedavilerdendir.

Manyetik darbelerin sinir hücrelerini uyardığı bu tedavi yönteminde kafatasında herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu olmaz. Sinir hücrelerinin uyarılmasına yönelik bu uygulama sonuçları sayesinde oldukça kalıcı etkiler ortaya çıkarır. TMS tedavisi manyetik bir hücre uyarma yöntemi olduğundan başlangıçta korkutucu olsa da uzman psikologlar eşliğinde gerçekleştirilir. Bu nedenle herhangi bir risk söz konusu olmaz.

TMS Tedavisi Hangi Sorunlar için Uygulanır?

Uluslararası geçerliliği bulunan ve pek çok psikolog tarafından tercih edilen bu tedavinin temelinde büyük depresyonların giderilmesi vardır. Depresif ruh hali genel manada ilaç ve terapi ile giderilebilecek niteliğe sahip olmayabilir. Bazı bireylerde bu durumun giderilebilmesi mümkün olmaz. Böylesi hallerde ise TMS tedavisine başvurulur.

Dünyada kabul gören uygulamalarda depresif bozukluklar için TMS’ye başvuruluyor olsa da Avrupa’da ve Türkiye’de bu tedavi yönteminin farklı hastalıklar için de tercih edildiği bilinir. Bu anlamda aşağıdaki sorunlardan biri ile başa çıkmak durumundaysanız TMS tedavisi sizin için bir seçenek olacaktır.

TMS Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır:

1)Obsesif Kompulsif Bozukluk
2)Anksiyete(Kaygı) Bozuklukları
3)Depresyon
4)TSSB – Travma Sonrası Stres Bozukluğu
5)Şizofreni
6)Parkinson
7)Alzheimer – Demans
8)Kronik Ağrılar
9)Sigara Bağımlılığı
10) Hipokondriazis
11)Somatizasyon Bozukluğu
12)Migren

TMS Tedavisi Yan Etki Yapar mı?

TMS tedavisi başta depresif sorunlar olmak üzere pek çok probleminize çözüm üretiyor be yan etkisi oldukça düşük bir tedavi yöntemidir. Uzman psikolog eşliğinde gerçekleşen tedavinin yan etkileri hafif derecede olduğundan ciddi bir risk yoktur. Tms tedavisinin yan etkisi bir ilacın yan etkisinin 10 da 1’i kadardır.

TMS tedavisi belirtileri şu şekildedir;

• Hafif baş ağrısı

TMS Tedavisini Herkes Yaptırabilir mi?

TMS tedavisi kapsamında uzman desteği almak istiyorsanız kesinlikle bu uygulama öncesinde gerekli kontrollerin yapıldığından emin olmanız gerekir. Uygulama her ne kadar riskli olmasa da sağlığınızı korumak ve farkında olmadığınız hastalıkların tetiklenmesini önlemek amacı ile uzmanlardan tedavi olabilir görüşünü almalısınız.

Uzman psikoloğumuzun da bu konuda sizden onay alması halinde tedaviye başvurulabilir. Burada alınacak önlemler hem bireyin yaşamını garanti altına almak hem de istenmeyen durumların yaşanması ihtimalini ortadan kaldırmaktır.

TMS Tedavisi Fiyatları

TMS tedavisi fiyatları oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. Bireylerin psikolojik destek alarak çözemedikleri sorunu teknolojik uygulamalarla çözmeyi tercih ettiği bu yöntemin genellikle pahalı olduğu algısı yaygındır. Ancak bu algının kurbanı olmamak ve bütçenize uygun bir hizmetten mahrum kalmamak adına Psikolog Berat Hazar ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

“Duygusuz karanlığı aydınlatamayız ve bitkinliği harekete çeviremeyiz.”
Carl Gustav Jung

Comments

 • Rıza pekesen
  Posted 18 Mart 2022 09:31 0Beğeni

  TMS kaç senede bir yapılır

 • Sinan
  Posted 21 Mart 2022 14:55 0Beğeni

  Ben panik atak kaygı bozukluğu var hocam elektro şok tedavisi olmak istiyorum. İlaç tedavisi olamıyorum ilaç aLaclar çalışmamı engeliyor tedavinin fiyatını ögrene bilirmiyim

Yorum ekle


  Whatsapp
  1
  Yardımcı olmamızı istermisiniz?
  Psikolog Berat HAZAR
  Merhaba,
  Size nasıl yardım edebilirim?