Pedagog

Çocuk psikolojisi insan açısından hayati bir önem taşımaktadır çünkü çocuklukta başlayan psikolojik bozukluklara erken müdahale edilmezse yetişkinlik dönemine taşınan bu bozuklukların tedavisi güç olmaktadır.

Çocuk Terapisi

Çocuklarınızın zihinsel anlamda gelişimini desteklemek ve psikolojik olarak daha iyi hissetmesini sağlamak adına Kayseri pedagog hizmetlerinden yararlanmaya ne dersiniz? Çocuklarınız için mental anlamda kusursuz günlere kapı aralarken yaşadıkları sorunları da ortadan kaldırmada onların en büyük destekçisi pedagogların yardımından yararlanabileceksiniz.

Akranları ile ve çevresindeki diğer çocuklarla ilişki kurmakta zorlanan çocukların dışlanmışlık hissine kapılmaması adına psikolojik destek almaları şarttır. Ancak psikolojik destek için yetişkinlerin başvurduğu psikologdan ziyade pedagoji alanında uzmanlaşmış profesyonellere başvurmak gerekir. Kayseri pedagog bu anlamda çocuklarınızın en büyük destekçisi konumundadır. Farklı sorunlara çözüm üreten pedagog Kayseri aynı zamanda ebeveynlerin de endişelerini gidermekte başarı sağlar.

Pedagog Hizmetlerine Hangi Durumlarda Başvurmalısınız?

Ebeveynler açısından çocuklarda görülen psikolojik ve davranışsal sorunların ortadan kaldırılması çok önemlidir. Ancak pek çok ebeveyn hangi durumlarda pedagog desteği alması gerektiğini bilemez. Siz de bu tür bir kafa karışıklığı ile karşı karşıyaysanız aşağıdaki durumları dikkate alın. Çocuğunuz bu durumlardan bir tanesini yaşıyorsa pedagog Kayseri ile sorunlara çözüm üretmeye başlayın!

Çocuğunuz

• Sık sık yalan söylüyorsa,
• Paylaşma konusunda sorunları varsa,
• Kardeşleri ile sürekli kavga ediyorsa,
• Oyun ve teknolojik cihazlara bağımlıysa,
• İnatçı yapıya sahipse,
• Beslenme bozuklukları varsa,
• Eğitim sürecinde sorun yaşıyorsa,
• Uyku alışkanlığını kazamamışsa,
• İştahsızlık ve yemek yememe sorun varsa,
• Bağlanma sorunu yaşıyorsa,
• Tuvalet eğitimi ve diğer benzer durumlarda sorun yaşıyorsa pedagog desteği almanız şarttır.

Pedagogların ebeveynler tarafından fark edilemeyen sorunları keşfetmesi ve bu sorunlara uzman bakış açısı ile yaklaşması çözümü sağlayacak en önemli konulardan bir tanesidir. Test ve iletişim seansları ile çocuklarınızın sorunlarına eğilmeye çalışan pedagog desteğinden yararlanmak ebeveynler olarak size de çok iyi gelecek!

Pedagog Seansları Ne Kadar Sürer?

Çocuklarınızın daha sağlıklı bir zihinsel yapıya kavuşması ve akranları ile daha güçlü iletişim kurması adına başvuracağınız pedagog seanslarının sayısı çocuğunuza göre değişkenlik gösterir. İlk seansta çocuğunuz ile iletişim kurmayı ve onu anlamaya çalışmayı deneyen Kayseri pedagog sonraki seanslarda çocuğunuzun sorununa eğilmek üzere alternatifler üzerinde durur.

Ebeveynler olarak size düşen seans sayısına odaklanmaktan ziyade çocuklarınızdaki gelişimi ve değişimi takip etmektir. Dünyanın en başarılı pedagoguna da başvursanız süreci çocuğunuzun durumu ve iyileşmeye yönelik yatkınlığı belirleyecektir.

Pedagog Ücretleri

Pedagog, çocukların gelişiminde en değerli uzmanlara verilen isim olsa da pek çok ebeveyn çocuklarındaki olumlu değişimi değil ödemeleri gereken seans ücretlerini düşünür. Seans ücretleri aile bütçesi açısından elbette düşünülmesi gereken detaylar olsa da çocuğunuzun sağlıklı bir birey olarak büyümesinde ücretleri bir nebze geri planda tutmanız daha doğru olur.

Ücretleri geri planda tutup çocuğunuzdaki olumlu değişimi takip ettiğinizde iyi ki Kayseri pedagog diyeceğinizi ifade edebiliriz. Yine de ücrete açıklık getirmek gerekirse alacağınız hizmet aile bütçenizi sarsmayacak oldukça kaliteli bir seçenek olacaktır. COVID-19 virüsüne karşı bütün önlemlerin alındığı ve başta çocuğunuz olmak üzere sizlerin sağlığının önemsendiği kliniğimizde samimi bir ortamda bulunmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Kayseri ve İstanbul Ataşehir’in en iyi pedagoji uzmanından destek almak için bize hemen ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

“Çocuklarımı sevmek elimin parmaklarını sevmek gibidir. Hepiniz farklısınız fakat hepinize ihtiyacım var ve biriniz olmadan yapamam.”
Martha moraghan jablow

Yorum ekle


  Whatsapp
  1
  Yardımcı olmamızı istermisiniz?
  Psikolog Berat HAZAR
  Merhaba,
  Size nasıl yardım edebilirim?