Online Terapi

Online terapi ile karşı karşıya kaldığınız duygusal çıkmazları ortadan kaldırmak ve daha kaliteli bir yaşama imza atmak artık çok daha kolay! Terapi ile hayatınızda sizi zorlayan durumlardan kurtulma şansı yakalarken aynı zamanda internetin ayrıcalıklarını yaşayabileceksiniz.

İnternetin gelişimi ile birlikte hemen her şeyin dijitalleşmesi insanların pek çok hizmete daha basit bir şekilde ulaşmasına olanak sağlar. Online terapi de bu kapsamda değerlendirilebilecek olan hizmetlerin başındadır. Psikoloğa gitme ile alakalı ön yargıların kırılmasına yardımcı olan online terapi aynı zamanda hastalık riskini de ortadan kaldırır. Sadece birey ve psikolog arasında gerçekleşen görüşme bilgisayar ekranında klasik terapi uygulamalarının gerçekleşmesi ile sürer.

Online Terapi Neden Tercih Ediliyor?

Online terapinin son dönemlerde daha yoğun bir şekilde tercih edildiği ve ilgi gördüğü biliniyor. Bu tercihin şekillenmesinde en önemli konuları aşağıda bulabilirsiniz. Böylelikle online terapilerin avantajlarını keşfedebilir ve siz de bir randevu oluşturabilirsiniz.

Psikoloğa Gitme Baskısı Yoktur

Psikoloğa gitmek toplumsal olarak ötekileştirilmiş bir durumdur. Bireylerin psikoloğa gitmeleri bir takım olumsuz yakıştırmalara maruz kalmalarına neden olmaktadır. Online terapiler bu tür durumların hiç yaşanmamasına katkı sağlar. Günün herhangi bir saatinde bağlandığınız uzman psikolog ile görüşmenizden hiç kimsenin haberi olmaz. Bu sayede yaşadığınız baskıyı göz ardı etmeniz mümkün olur.

Zaman Tasarrufu Sağlar

Evde ya da iş yerinde online bir hizmet almanın ayrıcalıkları tartışmasızdır. Bu anlamda online psikolog desteği aldığınızda psikolog kliniğine gitmek için zaman kaybetmezsiniz. Seans saati geldiğinde bilgisayar ekranınızı açıp uzman psikoloğa merhaba demeniz yeterli olacaktır. Seans sonunda işinize kaldığınız yerden devam edebilmeniz zaman yönetimi noktasında çok değerlidir.

Terapi Etkisini Hissettirir

Dijitalleşme ile insan yaşamında bazı kavramların anlamını yitirdiği düşünülür. Online terapi ile klasik terapilerden alınacak sonuçlar herhangi bir fark olmaz. Tam aksine bireyin kendini daha rahat hissetmesi ile alınacak olan sonucun kalitesi daha iyi olacaktır. Siz de bu etkiyi dikkate alarak online danışmanlıktan mutlaka faydalanmalısınız.

Daha Rahat Olmanızı Sağlar

Ev ortamında pijamalarınızla psikoloğunuzu selamlamak size çok daha raht hissettirecektir. Hiç bilmediğiniz bir klinikte ilk defa karşılaştığınız psikoloğun sizi rahatlatmaya çalışması 5-10 dakika sürerken kendi evinizde online terapi almanız esnasında rahatlamanız saniyeler sürer. Bu nedenle online terapi çok daha avantajlıdır.

Online Terapi Fiyatları

Online terapi ile alacağınız danışmanlık için ne kadar ücret ödeyeceğinizi merak ediyor musunuz? Online terapi ile yararlanacağınız hizmetlere ne kadarlık bir bütçe ayırmanız gerektiğini seans öncesinde tahmin etmek oldukça zordur. Zira seanslar esnasında terapiye cevap verme durumunuz kaç seansa ihtiyaç duyduğunuza işaret edecektir.

Bireylerin belirli bir kısmı tek seansta problemlerinin üstesinden gelebilirken belli bir kısmı da 3-5 seans boyunca online terapi alabilmektedir. Bu nedenle fiyatlar ile alakalı detayları düşünmek yerine terapiye odaklanmanız daha başarılı sonuçlar almanıza katkı sağlayacaktır. Online terapi ve danışmanlık ile alakalı bilgi almak için psikolog ile hemen iletişime geçerek süreci detayları ile öğrenebilirsiniz.

“Kaygı yarının faresinin bugünün peynirini yemesidir.”
Samuel Smiles


  Whatsapp
  1
  Yardımcı olmamızı istermisiniz?
  Psikolog Berat HAZAR
  Merhaba,
  Size nasıl yardım edebilirim?