Hayatı Düzenleyememek : İş ve aile yaşamında yapacaklarını öncelik sırasına koyamamak düzensiz bir yaşama yol açar.

Huzursuzluk ve Diken Üstünde Olma Hali : Dağınıklık ve tedirginlik bu durumdaki insanları sürekli huzursuz bir görünümde olmasına yol açabilir.

Dikkatin Çabuk Dağılması : Dikkat bir diğer uyaranla hemen başka yöne çekilir. Başlanılan işler tamamlanamaz ve ciddi zaman kaybı yaşanır.

İnsanları Dinleyememe : İnsanlar dinlenmediğini düşünür. Konuşma anında başka şeylerle uğraşma ve konunun dağılması sosyal anlamda ilişkileri zedeleyebilir.

Sürekli Ertleme Sorunu : Gecikme ve dağınıklık zamana karşı sorunlar yaratır. Sıkıntı nedeniyle başlanamayan işler son ana kadar ertelenir. Hem kendisi hem çevresi için zorlayıcı bir durumdur.

Sık Sık Geç Kalmak : Zaman yönetimindeki sorunlar ve son anda bazı şeylerin aklına gelmesi randevulara ve son teslim tarihlerinde sürekli geç kalmaya yol açar.

Öfke Patlamaları : Duygusal tepkiler çok keskin olabilir. Rahatsızlığın ayrı bir boyutudur. Dağınıklık ve ilişkilereki sorunlar da zemin hazırlar. Saman alevi gibi hızla başlayıp yatışan bir öfkedir.

Trafikte Sorunlar Yaşamak : Dikkat sorunları trafikte daha çok kaza yapmaya yol açabilir. Hız limitlerini çok sık aşabilirler.

Evlilik Sorunları : Dikkat Eksikliği olan insanlar görece evlilikte daha çok sorun yaşamalarına neden olabilir. Öfke dinlememek ve dağınıklık etkendir. Boşanmalar ve çok sayıda evlilik yapabilirler.

Öncelikleri Belirleyememek : Dağınıklık başka alanlara yönelmesine yol açar. Bir süre sonra kendisi için hiç de önemi olmayan bir konu ile çok zaman kaybettiklerini farkederler. Verimliliğin düşmesi kaçınılmazdır.